İşyeri Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı
11 Temmuz 2024

İşyeri Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

İş Yeri Bereket Duası

İş yerleri için okunacak veya yazılı olarak taşınacak bu dualar, iş yeri sahibi olan herkesin kazanç bereketi için Allah'a sığınması ve hayırlı olanı ondan dilemesidir. Özellikle bir iş yerinde Allah'ın isimlerinden olan "Ya Rezzak" veya "Ya Fettah" gümüş bir levha üzerine yazdırılıp asıldığında, o iş yerinin bereketi ve rızkı yükselir. Çünkü Allah'tan dilenen bereket ve rızık, içten ve samimiyetle olduğu sürece karşılığını alır. İnanç olmadan yapılacak hiçbir şey biz insanoğluna verilmez. Ayrıca bu levhalar asıldıktan sonra her gün iş yerine girerken mutlaka besmele ve zikir okunmalıdır. Böylelikle zikri çeken kişinin iş yerinde yetişemeyeceği kadar bol bereketli işler oluşur. Aynı şekilde bu iş yeri bereket duasını zikir ile tekrar etmek, o kişinin iş yerinde hayırlı ve bol kazanca nail olmasını sağlar. İş yerlerinde zarar ve kötü şeyler gerçekleşmez.

İş Yeri Bereket Duası

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme ya Rabbi Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahime ve İsmail’e ve İshak’a ve Yakub’a ve münzilel berakati vet Tevrati vez- Zeburi vel İncil ve Furkan ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. La ilahe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü- Resulüllahi sadikul va'dil emin. Ya Rabbi ya Rabbi ya Hayyu ya kayyum ya zel Celali vel ikram. Es' elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzukani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernuş, Şazenüş, Kefatatayyüş, Kıtmir.

Anlamı

Ey Cebrail’in, Mikail’in, İsrafil’in, Azrail’in, İbrahim’in, İsmail’in, İshak ve Yakub’un Rabbi Allah'ım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kur'an'ı indiren Rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce Allah'a aittir. Apaçık Hak ve yegâne Melik olan Allah’tan başka ilah yoktur. Sözünde sadık ve emin olan Hz. Muhammed Allah'ın elçisidir. Ey Rabbim, ey Rabbim, Ey diri ve kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük olan arşın sahibi, senden ben, helal ve hoş rızık ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Deberduş, Şazenuş, Kefeştetayyüş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, (Ashab-ı Kehf’in isimleridir.)

İş Yeri Bereket Duasının Önemi

  • Hayırlı ve bereketli kazançlar elde etmek isteyen kişilerin iş yerlerinde mutlaka bulundurmaları ve üzerilerinde taşımaları gereken bir duadır.
  • Özellikle ezbere bilmeleri ve her sabah iş yerine girerken tekrar tekrar okumaları, o günün hayırlı ve bereketli geçmesini sağlar.
  • Böylelikle kazançları ile hem çalışanlarına hem de ailelerine bakma şansına her daim nail olurlar.
  • Ticarethane sahibi olan kimselerin sabahları iş yerlerini açtıktan sonra iş yeri bereket duasını okumaları durumunda iş yerinin müşterisi bol, kazancı bol olmasını sağlar.
  • Aynı şekilde tüm kötülüklerin de bu ticarethaneden uzak olmasına vesile olur.

İş Yeri Bereket Duasının Etkileri

Okunan iş yerlerinde satılmayan ürün ve ürünler olmaz. Özellikle gitmeyen veya alıcısı olmayan ürünler üzerine okunan bereket duaları sayesinde ticarethanede bulunan her ürün kolaylıkla satılabilir. Böylelikle o ticarethanede eski ürün kalmaz. Her daim yeni ürünler ve yeni müşterileri olur. Bir iş yerinin bereketi, iş yeri sahibinin Allah’a inancı ile değişir. Çünkü Allah birçok ayetinde der ki: "Rızkı ve bereketi benden isteyin, bana namaz yolu ile dualar edin, bereket için ismimi zikredin. İsteyin vereyim." O yüzden biz kullar, yaratıcı Allah'ın bizim ondan inanarak dürüstçe istediği bütün dilek ve arzuları kabul etmesini sağlarız.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Efser

12 Mayıs 2024 Pazar

İyi günler kardeşim yeni bir kuaför dükkanı açtı. Ona hayırlı olsuna gitmek istiyorum ama ne hediye alacağımı bilmiyorum. Ona manevi değeri yüksek bir şeyler vermek istiyorum. Acaba işyeri bereket duası alsam beğenir mi? Lütfen bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Selamlar, kuaför dükkanı açan kardeşine manevi değeri yüksek bir hediye vermek çok güzel bir düşünce. İş yeri bereket duası kesinlikle iyi bir seçenek olabilir ve büyük ihtimalle beğenir. Ayrıca, bu tarz hediyeler genellikle hem işyerine bereket getirmesi hem de manevi bir huzur sağlaması amacıyla tercih edilir. Yanında bir de güzel bir çerçeve alarak duayı içine koyup asması için hediye edebilirsin. Şimdiden hayırlı olsun ziyaretin ve kardeşinin işyeri bol kazançlı olsun!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bereket Duası Okunuşu

Bereket Duası Okunuşu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Anlamı

Bereket Duası Anlamı