Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı
08 Temmuz 2024

Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Arapça

Bereket duası olarak bildiğimiz dua, aslında "Karınca Duası" olarak da bilinir. Bereket duası, yağmur yağması amacıyla bir karıncanın yaptığına inanılan bir duadır. Özellikle Peygamber Efendimizin (S.A.V) hadislerinde yer almayan ve güvenilir kaynaklarda bulunmayan duaları okumak çok doğru değildir. Ancak, Allah'ın güzel isimlerinin, peygamberlerin isimlerinin ve Allah'ın meleklerinin isimlerinin geçtiği dualar, Allah'ı anmak ve dilimizde vird olan zikirleri içermesi nedeniyle sakınca görülmemiştir.

Bereket Duası Arapça

Allahümme ya Rabbi, Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahim ve İsmail'e, İshak'a ve Yakub'a ve Musa'ya, bereketi ve Tevrat'ı, Zebur'u, İncil'i ve Furkan'ı indiren Allahım. "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim." "La ilahe illallahül melikül hakkul mübin." Muhammed Resulullah, sadık ve emin olan peygamberdir. Ya Rabbi, ya Hayy, ya Kayyum, ya Zel Celali vel İkram. Es'elüke ya Rabbel arşil azim en yerzukani rızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya Erhamer Rahimin. Yemliha, Meksalina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş, Kefetatayyüş, Kıtmir.

Bereket Duası (Türkçe)

Cebrail'in, Mikail'in, İsrafil'in, Azrail'in, İbrahim'in, İsmail'in, İshak'ın ve Yakub'un Rabbi olan Allah'ım. Ey bereketi indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kur'an'ı indiren Rabbim. Güç ve kuvvet sadece büyük ve şanı yüce olan Allah'a mahsustur. Apaçık tek hak ve yegane mülk sahibi olan Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Eline, sözüne sadık ve emin olan Hz. Muhammed (S.A.V), O'nun resulüdür. Ey yüce Rabbim, Ey büyük Rabbim, Ey diri olan Kayyum, kuvvetli olan Celal ve ikram sahibi olan Rabbim, azamet ve şanı yüce olan arşın sahibi. Sen beni güzel, hoş ve temiz bir rızıkla rızıklandır. Ey merhametlilerin en merhametlisi. Debernuş, Şazenuş, Kefetatayyüş, Yemliha, Meksalina, Mislina, Mernuş, Kıtmir.

Ashabı Kehf'in İsimleri

Bu duaları okuduktan sonra aşağıdaki duayı yapmak da uygundur:

Yarabbi, kazançlarımızı bereketli, lütuf dolu ve helalinden güzel rızıklarla ihsan eyle. Üretken ve verimli bir şekilde çalışıp kazanmayı nasip et, ya Rabbi! Elde ettiğimiz mal ve serveti israf etmeden, senin razı olacağın şekilde harcamayı nasip et. Kendimizi, ailemizi ve insanlık için en hayırlı şekilde değerlendirmeyi nasip et, ya Rabbi! Malımızı, canımızı her türlü afetten, yangından, soygun ve benzeri tehlikelerden muhafaza eyle, ya Rabbim! Bizlere helal kazanç bilinci ve kul hakkı duyarlılığı nasip eyle. Ebedi mutluluk olan ahiret mutluluklarını elde etmeyi bizlere nasip eyle. Seni tanıyıp bilmeyi ve verdiğin bütün nimetlere şükretmeyi bizlere nasip eyle!

Peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselam Efendimizden rivayet edilen hadis-i şerife göre, Vakıa Suresi'ni okuyana fakirlik dokunmaz, biiznillahi Teâlâ.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bereket Duası Meali

Bereket Duası Meali

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bereket ve Rızık Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket ve Rızık Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket Nedir? ve Bereket Duası

Bereket Nedir? ve Bereket Duası

Bereket Duası Okunuşu

Bereket Duası Okunuşu